Gmina Sianów kontakt z nami ważne telefony
Strona główna
Położenie
Zabytki
Atrakcje przyrodnicze
Mapa turystyczna
Zdjęcia lotnicze
Przegląd miejscowości
Noclegi
Gastronomia
Kultura
Kino
Teatr
Biblioteka
Stowarzyszenia i kluby
Twórcy sztuki i literatury
Wioski tematyczne
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Szlaki kajakowe
Jazda konna
Wędkarstwo
Łowiectwo
Windsurfing
Lotnictwo ultralekkie
Kalendarium imprez 2008

<<
Grudzień
>>

PonWtoSroCzwPtSobNie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Marta Banach - malowanie na szkle
Nazywam się Marta Banach urodziłam się 3 II 1946r. w Nowej Karczmie obecnie województwo pomorskie. Moi rodzice posiadali gospodarstwo rolne w Nowej Wsi Człuchowskiej - tam też skończyłam Szkołę Podstawową. Po ukończeniu szkoły podstawowej kontynuowałam naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach. Niestety po dwóch latach nauki z przyczyn ode mnie nie zależnych musiałam przerwać szkołę i wrócić do rodziców na wieś.
zobacz więcej ...
Edmund Banaśkiewicz z rodziną - hodowca rasowych psów myśliwskich
Psy w naszej rodzinie są prawie od 20 lat. Początkowo były to różnego rodzaju mieszańce. Najsłynniejszy z nich to Dżeki, dziś leciwy staruszek na emeryturze. Znany w całej okolicy ze swojej zajadłości, nieustępliwości i wyjątkowego instynktu łowieckiego. Był też najlepszym nauczycielem dla trójki swoich dzieci -Azy, Atosa i Azora. Razem tworzyły sforę, którą zapamiętywali wszyscy, którzy mieli okazję polować z ich pomocą.
zobacz więcej ...
Teatr Biliczak (Agencja Teatralna Biliczak)
Teatr Biliczak (Agencja Teatralna Biliczak) istnieje od 1992 roku. Zajmuje się produkcją i eksploatacją spektakli teatralnych, koncertów i programów edukacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży. W swoich działaniach podejmują tzw. "trudne tematy": przemoc, alkohol, narkotyki, dojrzewanie. Współpracują z doświadczonymi terapeutami. Organizują również imprezy plenerowe, integracyjne i festyny. W czerwcu 2003 roku osiedli w Kłosie. Prowadzą działalność hotelarską, próbują stworzyć własną scenę, pierwszy stacjonarny TEATR z repertuarem adresowanym również dla dorosłych.
zobacz więcej ...
Ewa Boral-Knitter - gobeliny
Urodziła się 02.09.1961 roku w Połczynie Zdroju. Ma wykształcenie wyższe (marketing i zarządzanie), przez wiele lat była nauczycielką, obecnie prowadzi swoje przedsiębiorstwo o profilu spożywczym. Jest zaliczana do najciekawszych twórców nieprofesjonalnych naszego regionu. Związana z Sianowem od 1983 roku. Mieszka w Karnieszewicach. Jak twierdzi tkaniną artystyczną interesowała się "od zawsze". Tematykę swoich prac czerpie głównie z wnikliwej obserwacji przyrody i otaczającej nas rzeczywistości.
zobacz więcej ...
Michał Dudek - fotografia
Michał Dudek - mieszka w Węgorzewie. Jego pasją jest fotografia. Michała można często spotkać w różnych zakątkach okolicznych lasów, gdyż najchętniej fotografuje przyrodę. Jego zdjęcia zdobywały nagrody w konkursach fotograficznych.
zobacz więcej ...
Władysław Godyla – rzeźba w drewnie
Władysław Godyla urodził się 23 czerwca 1954 roku w Koszalinie, mieszka w Węgorzewie, z wykształcenia ślusarz mechanik, wykonuje zawód stolarza. Rzeźbą w drewnie zajmuje się już od trzydziestu lat (pierwszą wykonał w wieku 11 lat), doskonali swój warsztat we własnej pracowni, w której wyrabia także meble. Tematy swych prac czerpie głównie ze środowiska wiejskiego. Od 1972 roku bierze udział w konkursach rzeźbiarskich i przeglądach sztuki nieprofesjonalnej zdobywając wiele nagród oraz w plenerach, na których doskonali swój warsztat.
zobacz więcej ...
Kutschen & Coaches - Jankowiak i syn - Stylowe pojazdy konne

WWW: www.janko.netius.pl/

zobacz więcej ...
Jan Kuciński – rzeźbiarz
Urodził się 21 grudnia 1948 roku w Luberadzu (woj. warszawskie). Dzieciństwo i młodość spędził w Koszalinie. Mieszka w Dąbrowie, wykształcenie średnie. Prawdziwą pasją życia Jana Kucińskiego jest rzeźba.
zobacz więcej ...
Teresa Kikcio–Kurpińska - sianoploty
Urodziła się 08.02.1977 roku w Białogardzie. Ma wykształcenie wyższe, magister sztuki (Politechnika Koszalińska - wydział mechaniczny - wzornictwo). Przez lata pracowała w kwiaciarniach, a obecnie prowadzi swoją kwiaciarnię z wyrobami artystycznymi typu wyplatanie ze słomy, siana, gałązek brzozowych, patyczków leszczynowych itp. Wszelkiego rodzaju materiały naturalne susz, szyszki i inne skarby lasu są dla niej materiałem do tworzenia.
zobacz więcej ...
Adam Materka - kolekcjoner etykiet zapałczanych z Sianowa
Urodziłem się 24 grudnia 1958 roku w Sianowie, w którym mieszkam do dnia dzisiejszego. Wykształcenie mam zawodowe. Kolekcjonuje przede wszystkim etykiety zapałczane z Sianowa, poza tym zbieram i wymieniam banknoty, karty telefoniczne, widokówki stare i współczesne, kalendarzyki listkowe itp.
zobacz więcej ...
Urszula Pomiankowska - haft artystyczny
Urszula Pomiankowska urodziła się 04 lutego 1952 roku. Mieszka w Kłosie od 1995 roku.
zobacz więcej ...
Danuta Sroka
Danuta Sroka urodziła się 01 sierpnia 1963 roku w Koszalinie, dzieciństwo spędziła w Gorzebądziu. Do 1990 roku związana z Gminą Sianów, z którą do tej pory utrzymuje kontakty. Od 1990 roku mieszka w Koszalinie. Ma wykształcenie średnie ogólnokształcące oraz dwa lata studiów prawniczych.
zobacz więcej ...
Jolanta Trzeciak – malarstwo
Urodziła się w Środzie Wlkp. 04 marca 1956 roku. W Sianowie mieszka od 1981 roku wraz z mężem i dwoma synami. Malarstwem zajmuje się od zawsze. Zdolności plastyczne odziedziczyła po swoim ojcu, który był artystą samoukiem. To on zaszczepił w niej umiłowanie przyrody i wyczulił na jej piękno. Swoje odczucie przelewa na płótno i papier.
zobacz więcej ...
© 2008 - Wszelkie prawa zastrzeżone dla GOT w Sianowie Wykonanie: PHU SafNet