Gmina Sianów kontakt z nami ważne telefony
Strona główna
Położenie
Zabytki
Atrakcje przyrodnicze
Mapa turystyczna
Zdjęcia lotnicze
Przegląd miejscowości
Noclegi
Gastronomia
Kultura
Wioski tematyczne
Szlaki piesze
Szlaki rowerowe
Szlaki kajakowe
Jazda konna
Wędkarstwo
Łowiectwo
Windsurfing
Lotnictwo ultralekkie
Kalendarium imprez 2008

<<
Styczeń
>>

PonWtoSroCzwPtSobNie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Leśne szlaki rowerowe to koncepcja tras turystycznych prowadzonych po terenie gminy Sianów. Ideą szlaków jest pokazywanie walorów przyrodniczych, architektonicznych i kulturowych gminy. Koncepcja wytyczenia szlaków opiera się na założeniu wyznaczenia 10 tras rowerowych. Trasy te to dwa pierścienie wokół Sianowa oraz 8 tras wychodzących z Sianowa i docierających do najciekawszych zakątków gminy Sianów.

Pierścień mały jest najkrótszą trasa (20 km) okalającą miasto Sianów. Południowo – wschodnie odcinki tego szlaku stanowią doskonałą trasę spacerową.

Pierścień duży to szlak o długości 55 km okalający całą gminę Sianów. Przechodzi on przez wszystkie większe miejscowości gminy Sianów.

8 tras rowerowych wychodzących z Sianowa swój początek ma przy ulicy Mickiewicza. Duży plac jaki znajduje się na tej ulicy pozwala osobom przyjezdnym bezpiecznie pozostawić samochód lub zorganizować punkt zbiórki dla większej grupy. Bliskie położenie tego miejsca od centrum miasta, przystanku autobusowego, apteki oraz przychodni to kolejne atuty, punktu wyznaczającego miejsce startu. Uliczkami Sianowa, począwszy od startu trasy wychodzącej ku okalającym Sianów lasom. Tam biegną do najciekawszych miejsc naszej gminy. Trasy opracowane są z myślą całodziennych wypraw. Długość odcinków do pokonania to odległości od 22 do 48 km o różnej skali trudności.


© 2008 - Wszelkie prawa zastrzeżone dla GOT w Sianowie Wykonanie: PHU SafNet